Hafif Çelik Konutlar

Yüksek güvenlikte evleri hayaledenlerin gözde tercihi çelik ev modelidir.

Çelik ev modelleri uzman mimar ve mühendisler kontrolünde hazırlanmaktadır. Çelik Yapı sistemleri ile statikten mimari plana yüksek güvenlikte konforlu mekanlar sunulmaktadır.

Uzmanlarımızca hazırlanan çok sayıda fonksiyonel planda çelik ev modelimizden birine karar verdiğinizde, onayladığınız proje üretim bandındaki bilgisayara aktarılarak birebir ölçülerde modern üretim sisteminde kesimden büküme, vida deliklerine kadar hazırlanmaktadır.

Tüm karkasının yüksek güvenlikte çelik malzemeden üretildiği çelik ev uzman ekiplerimizce kurulum alanında montajlanarak kullanıma hazır özellikte teslim edilmektedir. Çelik ev arzu edildiğinde demonte yapısıyla birebir olarak başka mekanlara da taşınarak kurulum özelliği taşımaktadır. Tam dönüşümlü malzeme üretimiyle çelik evler tam çevreci ev modelidir. Çelik ev modelinde kullanılan çelik malzeme tam dönüşüme sahiptir.Yüksek izolasyona sahip çelik evler ısıtma ve soğutma sisteminde büyük tasarruf sağlar. Esnek çelik özelliğiyle modern mimarinin estetik tasarımlarına tam uyum gösterir. Çelik evlerin iç ve dış kaplamalarında cam cephe, alüminyum kompozit kaplama, ahşap ve taş kaplama gibi dekoratif uygulamalar rahatlıkla yapılabilmektedir.

Çelik evler kaynaksız vidalı sistem teknoloji ile tam malzeme kullanımında üretildiğinden israf edilmeden üretilir. Kısa sürede üretilebilme özelliğine sahip çelik evler güvenlikten izolasyona bir çok avantajın yanı sıra ekonomik fiyatlarıyla da kalite ve konforunu arayanların tercihi olmaktadır.

Çelik yapılar hızı ve depreme dayanıklığı nedeniyle günümüzde rağbet gören bir yapı sistemidir.


–  Montajı hızlıdır. Çok kısa sürede inşaat tamamlanır.
–  Alıcıya, sabit fiyat garantisi sağlar.
–  İşçiliğin büyük bölümü fabrikada yapıldığından hata payı minimum düzeydedir.
–  Depreme dayanıklıdır. Çelik konstrüksiyon villalar hafiflikleri sayesinde betonarme yapılara göre çok daha az miktarda deprem yüküne maruz kalırlar.
–  Çelik; yapıya etkiyen deprem yüklerini büyük ölçüde absorbe ederek oluşabilecek hasarları minimuma indirmekte, esnek davranışıyla deprem etkilerini azaltmaktadır.
–  Konstrüksiyon, galvaniz kaplı olduğundan paslanmaz.
–  Subasman haricinde betona ihtiyaç duymadığı için kış sezonunda inşaat imkanı sağlar.
–  Kişiye özel tasarlanan projeler rahatlıkla uygulanabilir.
–  Yapı; sağlam ve uzun ömürlüdür.
–  Tek katlı, dubleks, kapalı garajlı, verandalı, istediğiniz ölçülerde hayallerinizdeki tasarımlara olanak tanır.
–  Isı ve ses yalıtımı mükemmeldir.

Çelik konutların taşıyıcı kontrüksiyonu ST52 yüksek yoğunluklu galvanizli çelikten kaynaksız olarak üretilmektedir. Çelik konutların bütün bağlantıları cıvata somunla sağlanmaktadır. Çelik konutlarda cephe kaplamaları silika bazlı çimentolu hazır levha veya yalıbaskı yada tuğla desenli levhalarla yapılmaktadır. Bu yapı çelik konut, prefabrike ev, prefabrik ev, prefabrik konut, hazır ev, prefabrike yapı, hazır yapı, çelik yapı, çelik ev, çelik konutlar ve hazır konutlarda korunmaktadır.