Hafif Çelik Sanayi Yapılar

Sanayi yapıları projenin aksamaması nedeniyle hızlı üretim ve kurulum gerektiren yapılardır.

Hızlı üretim ve kurulumun yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bu yapıların güvenli özelliğe sahip olmasıdır. Prefabrik yapılar olarak kuruluşundan bugüne üretim tecrübemizle prefabrik şantiye yapıları üretiminde yüksek teknoloji kullanımıyla güvenli ve hızlı yapılar kuruyoruz.

Üretimden montaja uluslararası standartlarda üretilen prefabrik şantiye yapılarımız kalitemiz, hızımız ve ekonomik fiyatlarımızla büyük projelere imza atan kurumsal müşterilerimize sunuyoruz.Prefabrik şantiye yapılarımızın kapsamı içerisinde prefabrik yatakhaneler, prefabrik yemekhaneler, prefabrik çalışma ofisleri, dinlenme salonları, tv sinema izleme salonları, seminer ve eğitim salonları, wc – duş üniteleri ve benzeri ünitelerin tamamı veya isteğe göre bir kısmı yer almaktadır. Zeta Hafif Çelik Yapı prefabrik şantiye yapıları bir çok ülkede şantiyelerinde güvenle kullanılmaktadır.

Ekonomiktir: Ön üretimli, fabrikasyon taşıyıcı elemanlar, düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısaltmaktadır. Çelik, taşıma kapasitesinin ağırlığına oranı en yüksek olan malzemedir. Çeliğin yüksek taşıma kapasitesi sayesinde çelik yapı elemanları, daha küçük kesit ve ölçülerde, daha hafif ve mükemmel kalitelerde üretilmektedir. Çelik yapılarda taşıyıcı eleman boyutları, ahşap ve betona göre çok daha küçük olduğu için, çok daha fazla kullanım alanı elde edilmektedir. Bu da, yapı alanının daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Fiyat dengesi ve kısa yapım süreleri, insanların daha erken yerleşmelerine imkan vererek daha az kira, faiz ve maliyet avantajı elde etmelerini sağlamaktadır.

Depreme Karşı Dayanıklıdır: Çelik, yüksek mukavemeti, esnekliği ve hafifliği sayesinde, depreme karşı en dayanıklı inşaat malzemesidir. Hafif olması, aldığı darbelere kırılmadan karşı koyabilmesini sağlamaktadır. Deprem kuvvetini azaltacak tek unsur, yapının hafifletilmesidir. Çünkü yapının kütlesi ne kadar büyük olursa, depremin, üzerinde uygulayacağı kuvvet de o kadar büyük olacaktır. Çelik evler betonarme yapılara oranla yaklaşık 5 kat daha hafiftir. Bu da binaya gelen deprem yükünün, 5 kat daha az olması demektir.

 

Hızlıdır: Temel ve subasman haricinde, betona ihtiyaç olmadığı için çelik konstrüksiyonun montajı, hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir. Bu da sermaye ihtiyacının azalmasına ve inşaat maliyetlerinin düşmesine imkan sağlamaktadır. 200 m2 bir evin montajı 7 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.

Kalitelidir: Tüm dünyada uluslar arası standartlarla belirlenmiş özelliklerde üretilen ve tamamen endüstriyel bir ürün olan çeliğin kalitesi, üretiminin her aşamasında kontrol edilerek belgelenmektedir. Yapımcı yada kullanıcı, malzemenin fiziksel özelliklerine müdahale edememektedir. Teorik hesap değerleri de uygulamada da aynen geçerli olmaktadır. Betonun içine gizlenmediğinden, projeye ve standartlara uygunluğu her zaman denetlenebilme imkanı sağlamaktadır.

Paslanmaz: Hafif çelik taşıyıcı üretiminde, galvaniz kaplı çelik kullanıldığında korozyon direnci yüksektir, paslanma olmamakta; ahşaptaki gibi çatlama, zamanla sehim verme ve böceklenme yaşanmamaktadır. Zeta Hafif Çelik Yapı evlerinde kullanılan çelik, uluslar arası standartlarda ve kalitede galvanizli çelikten oluşmaktadır.